Beton – materiał, który odmienia wnętrze

Beton jako materiał wykończeniowy we wnętrzach nieustannie zyskuje zwolenników. Na rynku dostępne są też coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, które umożliwiają zastosowanie go wewnątrz budynków w zaskakującej formie.

Prekursorką betonowych inspiracji była ceniona brytyjska architekt pochodząca z Iraku, Zaha Hadid. W jej projektach możemy dostrzec wykończone betonem powierzchnie, które świetnie komponują się z minimalizmem i prostymi formami.

Stylistyka

Popularność betonu ostatnimi czasy quip zauważalna zarówno w realizacjach architektonicznych, Betonstuc kopen jak również w aranżacji wnętrz. Surowy urok betonu zaczął być doceniany wraz ze wzrostem zainteresowania stylistyką loftowych pomieszczeń.

– Mimo swojej prostoty beton mama indywidualny charakter, ponieważ jego powierzchnia może być gładka albo z tzw. wżerami, czyli widocznymi, nierówno rozmieszczonymi dziurkami. W zależności od połączeń i ilości zastosowanego materiału w pomieszczeniu, staje się ono mniej lub bardziej zimne – stwierdza Marta Setzke z Wnętrzarni.

Stonowana kolorystyka, surowe ściany, chłodny charakter oraz wykończenia pozbawione wszelkich zdobień to czynniki, które zadecydowały o uznaniu industrialnych aranżacji. Nic więc dziwnego, że beton architektoniczny stał się elementem akcentującym specyfikę tego klimatu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *